Logo

Odeszła nagle do Domu Pana. Janina Kalinowska

Na osi FB Pani Janiny, rodzina powiadomiła o jej śmierci:
 
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że odeszła od nas nasza Mama, Babcia, Prababcia Janina Kalinowska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu.
Odeszła nagle, 12 września 2021 roku.
Pomimo tego, że od dziecka zmagała się z przewlekłymi chorobami płuc, przez ostatnie dni czuła się dobrze i planowała róże aktywności.
Niestety, Pan Bóg miał dla niej inny plan...
Do końca walczyła o pamięć o Polakach pomordowanych na Wołyniu oraz o nazwanie tej bestialskiej zbrodni ludobójstwem. Od lat bała się, że jak jej pokolenie, ocalałych z rzezi wołyńskiej dzieci odejdzie, to ludzie zapomną, że nikt tam już nie będzie jeździł, że nikt nie będzie szukał zrównanych z ziemią i zaoranych polskich wiosek. My jednak wiemy, że jej świadectwo, które było inspiracją do powstania wielu książek, artykułów i filmów pomoże przyszłym pokoleniom w kontynuacji jej dzieła, a ziarno prawdy historycznej o Wołyniu jakie zasiała, zbierze w końcu oczekiwane plony.
Rodzina
 
Wystawienie ciała odbędzie się w kaplicy zakładu pogrzebowego Memento Mori przy ul. Peowiaków 3 od godz. 8:00 do 13:00.
Msza Św. Pogrzebowa odbędzie się 16 września 2021r. O godzinie 14:00 w kościele Św. Jana Bożego na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 36/22 w Zamościu (wjazd od ulicy Wojska Polskiego).
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.