Logo

RS PPK - nasze obchody 11 lipca w Warszawie

W 76. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, jak co roku Marszem Pamięci który wyruszy po Mszy w Katedrze Praskiej uczcimy pamięć ofiar ludobójstwa na Kresach II Rzeczpospolitej Polskiej.  

Rok 2019 to kolejny rok zmowy milczenia i chowania ludobójstwa pod dywan.
To w tym roku, roku 2019 w skandaliczny sposób Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne zapisy w Ustawie o IPN o ukraińskim nacjonalizmie i Małopolsce Wschodniej.
Rok temu na skutek nacisków USA, IZRAELA oraz Kijowa, z ustawy o IPN zniknęły zapisy o penalizacji zbrodni ludobójstwa.

W czasie gdy za naszą wschodnią granicą rośnie natężenie gloryfikowania banderyzmu, w Polsce coraz bardziej okrutnie marginalizuje się i Kresy i ofiary ludobójstwa. Dlatego poprzez większą niż w latach poprzednich frekwencję musimy pokazać, że pamięć ofiar ludobójstwa nigdy nie przeminie.  

Plan obchodów w dniu 11 lipca 2019r.
 
16:00 - początek wydarzenia
16:30 - Msza Święta - Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, zwyczajowo katedra św. Floriana – kościół na warszawskiej Pradze-Północ, katedra diecezji warszawsko-praskiej.

Po mszy, ok. 17:30 - rusza Marsz Pamięci który przejdzie ulicami Pragi i Śródmieścia a zakończy się tradycyjnie przed Tablicą Wołyńską umieszczoną na fasadzie Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu 64

--

Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych

Dołącz do nas na FB - https://www.facebook.com/events/1102277536645499/

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.